Komora hiperbaryczna Poznań – tlenoterapia

W trosce o zdrowie

Tlenoterapia

Hiperbaryczna terapia tlenowa określana skrótem HBOT od HyperBaric Oxygen Therapy jest to bezbolesna i bezinwazyjna metoda medycznego zastosowania czystego tlenu na poziomie wyższym niż ciśnienie atmosferyczne. Wyższe ciśnienie uzyskujemy za pomocą komory hiperbarycznej. Dzięki hiperbarii tlen może przenikać tam, gdzie miałby dużo ciężej w normalnych warunkach. Komora hiperbaryczna Poznań lekiem na twoje dolegliwości.

external

Co to jest tlenoterapia?

Tlenoterapia jest jedną z form leczenia, która polega podaży tlenu w celu zwiększenia jego stężenia w powietrzu wydychanym przez pacjenta.

Niewydolność oddechowa może być bardzo ostra lub przewlekła. Ta pierwsza może pojawić się nagle, a jej skutki mogą okazać się nieodwracalne. Jest wiele przyczyn niewydolności oddechowej od otyłości po choroby płuc.

Zwykle zaleca się serię np. 10-40 godzin spędzonych w komorze hiperbarycznej.
Podczas zabiegu przeprowadzanym w komorze hiperbarycznej podawany jest czysty tlen pod wysokim ciśnieniem ok. 1,5-2 ATA. W takich warunkach płuca wchłaniają więcej tlenu niż w normalnych warunkach ciśnieniowych. Zwiększone ciśnienie powoduje rozpuszczanie tlenu w osoczu krwi oraz zwiększeniu jego ilości w Twoim organizmie. Za sprawą układu krążenia zwiększona ilość tlenu trafia do każdej komórki w Twoim organizmie, co przyspiesza leczenie wielu schorzeń. Większość chorób i ran pojawia się, i utrzymuję na poziomie tkankowym. W przypadku niegojących się ran, zawału lub zaburzeń układu krążenia, tlen nie jest w stanie dotrzeć do danych obszarów, co zaburza naturalny proces regeneracji. Komora hiperbaryczna Poznań może pomóc w leczeniu i powrocie do zdrowia.

Zwiększona ilość tlenu podczas tlenoterapii pobudza uwalnianie substancji tak zwanych czynnikami wzrostu komórek (witaminy, hormony). HBOT nie tylko pomaga w regeneracji Twojego ciała, ale również w poprawie wyników sportowych, a także urody.

Badania wskazują, że zabiegi w komorze hiperbarycznej pomagają w ogólnej poprawie stanu zdrowia, a sama tlenoterapia jest wskazana dla osób chcących szybciej wrócić do zdrowia. Tlenoterapia poprawia działanie układu odpornościowego oraz poprawia samopoczucie, wspomaga leczenie ran i cięższych urazów

Komora hiperbaryczna pomaga w wielu schorzeniach między innymi:

  • Niweluje powikłania po zabiegach chirurgicznych.
  • Wspomaga rehabilitację neurologiczną
  • Pomaga w leczeniu urazów kończyn.
  • Stanowi naturalną metodę utrzymania zdrowej cery/skóry.
  • Pomaga w leczeniu cukrzycy i miażdżycy.
  • Zmniejsza bóle migrenowe.
  • Podnosi wydolność u sportowców.
Profesjonalna komora hiperbaryczna w Poznaniu

Nasza komora hiperbaryczna jest profesjonalnym narzędziem do zabiegów tlenoterapii. W swoim lokalu świadczymy usługi od prawie 2 lat. Posiadamy dużą ilość stałych klientów, którzy z miłą chęcią wracają. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Zapytaj czy komora hiperbaryczna może pomóc również Tobie!